Odpady 2019 – náběh nového systému

Asi každý již zaznamenal změnu v prostorovém uspořádání kontejnerů na tříděný odpad. Na původním stanovišti kontejnerů na tříděný odpad se nyní nachází kontejnerů více. Tři žluté na plast a nápojové kartony, tři modré na papír a nově tři hnědé na bioodpad. Všechny tyto kontejnery jsou určeny pouze pro obyvatele našeho domu.

Kontejner na elektroodpad (červený) byl přemístěn na roh ulic Plzákova a Družstevní, kontejnery na sklo (zelený) a kovový odpad (šedý) jsou provizorně pod borovicí u trafostanice, budou přemístěny o něco níž, jakmile pro ně obec vybuduje zpevněnou plochu. Veškeré kontejnery na sklo, kov a elektrodpad v obci jsou nadále společné pro všechny občany Čerčan.

Likvidace odpadu podle nových pravidel stojí každého z nás nemalé peníze. Je tedy v zájmu nás všech množství a cenu odpadu /tříděného i komunálního/ minimalizovat. Toho lze dosáhnout jednak tříděním /tříděný odpad je levnější/ a jednak tím, že zajistíme, aby v našich odpadových nádobách končil jen a pouze odpad z našich domácností. Nikoliv odpad z okolních domů, chat nebo dokonce firem. V  tom vás prosíme o spolupráci. Pokud zastihnete u našich odpadových nádob někoho cizího, neváhejte ho vykázat. Jde tentokrát nikoliv o naše peníze ale přímo o vaše. Na novém, vzhlednějším a bezpečnějším uspořádání  prostoru pro odpadové nádoby se pracuje.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.